Nieuws veldvoetbal.

<< Veldvoetbal nieuws
Nieuws
  • KDO boekt eerste overwinning van het seizoen tegen Woubrugge

    28 september 2025
    KDO boekt eerste overwinning van het seizoen tegen Woubrugge

    Na een zuur gelijkspel in de openingswedstrijd tegen Altior heeft KDO dit weekend revanche genomen. In eigen huis werd promovendus Woubrugge met 4-2 verslagen. Daarmee pakt de ploeg van trainer Mark Wietsma de eerste drie punten van het seizoen en sluit het zich direct aan bij de koplopers in de competitie. KDO begon vorige week nog veelbelovend met een 2-1 voorsprong bij Altior, maar een late vrije trap gooide toen roet in het eten: 2-2. Woubrugge had daarentegen vertrouwen getankt door een overtuigende 5-2 zege op TAVV. Het beloofde dus een interessante wedstrijd te worden in De Kwakel.

    Het was KDO dat de toon zette. Al in de elfde minuut opende Max Wessels de score met een rake kopbal uit een corner. Kort daarna leek Job Bleekemolen voor de 2-0 te zorgen, maar zijn treffer werd wegens vermeend buitenspel afgekeurd. Een paar minuten later was het alsnog raak: Ticho Vermeulen rondde een vlotte aanval af en bracht de stand op 2-0. Volgens trainer Wietsma lag daar de basis voor de overwinning, zei hij tegen Rick FM. “De eerste tien minuten kwamen we moeilijk in het duel, maar na de openingsgoal kregen we controle. Jammer dat de 2-0 eerst werd afgekeurd, maar gelukkig maakten we hem snel daarna alsnog.”

    Rust met marge
    Ondanks de comfortabele voorsprong liet KDO voor rust nog enkele grote kansen liggen. Zo raakte de ploeg de paal, waar het duel eigenlijk al vroeg in het slot gegooid had kunnen worden. Aan de andere kant kreeg Woubrugge vooral uit corners wat mogelijkheden, maar tot echt gevaar leidde dat niet. Met een 2-0 stand gingen beide teams de kleedkamer in.

    In de tweede helft bleef KDO de bovenliggende partij. Invallers Bjorn van der Knaap en Wessel Kleijn zorgden voor nieuwe energie, en het wachten was op de derde treffer. Die viel dan ook via Vermeulen, die zijn tweede van de middag maakte: 3-0. De thuisploeg kreeg daarna legio kansen op de 4-0, maar het vizier stond niet altijd op scherp. Woubrugge kwam onverwacht terug door een benutte strafschop, maar toen de 4-1 erin ging leek de wedstrijd beslist. Een afgekeurde treffer van Fabian Hofmeester voorkwam dat het verschil nog groter werd. Toch kreeg Woubrugge in de slotfase nog de 4-2 cadeau na slordig verdedigen bij een vrije trap.

    Tevreden maar kritisch
    Ondanks de overwinning zag Wietsma nog genoeg verbeterpunten: “De uitslag had eigenlijk ruimer moeten uitvallen. We kregen veel kansen en lieten ze liggen. Dan hou je de tegenstander onnodig in leven. Maar goed, drie punten zijn drie punten.” De zege brengt KDO op vier punten na twee wedstrijden, evenveel als onder meer Rode 76 en Altior. Doordat geen enkele ploeg de volle buit heeft gepakt, ligt de competitie nog volledig open.

    Vooruitblik
    Volgende week wacht KDO opnieuw een interessante krachtmeting. Dan staat de polderderby tegen Nicolaas Boys uit Nieuwveeen op het programma, een affiche dat traditiegetrouw veel publiek en sfeer trekt. Wietsma kijkt ernaar uit: “Dat zijn altijd speciale wedstrijden. Als we daar een goed resultaat neerzetten, kunnen we ons echt bovenin melden.”

    Met de overtuigende 4-2 overwinning op Woubrugge lijkt KDO in ieder geval klaar voor de eerste echte derby van het seizoen.

     Dit verslag is geschreven door Marco Koeleman van Rick FM.

Agenda
Weer
  • 5,6°
    Mix van opklaringen en middelbare of lage bewolking
    Veel zon en plaatselijk mistig
Buienradar.nl