Nieuws veldvoetbal.

<< Veldvoetbal nieuws
Nieuws
  • KDO pakt volle buit in spannend duel met Siveo '60

    27 oktober 2025
    KDO pakt volle buit in spannend duel met Siveo '60
    Na een reeks van nipte gelijke spelen en kleine misstappen heeft KDO zaterdag eindelijk weer eens drie punten kunnen pakken. Op eigen veld versloeg de ploeg van trainer Mark Wietsma het taaie Siveo ’60 met 1-0. Een overwinning die niet alleen broodnodig was voor het moraal, maar ook voor de stand: in een ongekend spannende competitie, waarin slechts twee punten de nummer één en negen scheiden, schuift KDO nu weer wat dichter richting de middenmoot. "Siveo is een stugge ploeg," blikte Wietsma terug. "Fysiek sterk, hardwerkend en zonder zwakke schakels. Dan weet je dat het geen makkelijke middag wordt", aldus Wietsma tegen Rick FM.

    Doelpunt afgekeurd
    De eerste helft verliep dan ook gelijkopgaand. KDO kreeg de beste kansen, waaronder een doelpunt dat wegens buitenspel werd afgekeurd. "Of het echt buitenspel was? Dat kunnen we niet terugzien," zei de coach met een glimlach. Aan de andere kant moest de dkeeper alert zijn om een zekere 0-1 te voorkomen. Zo bleef het tot aan de rust bij 0-0, met het gevoel dat er voor de thuisploeg meer in zat.

    Kort na rust brak het duel open. Na goed combinatiespel via Ticho Vermeulen, die het overzicht hield en Fabian Hofmeester bediende, knalde laatstgenoemde de bal hard in de kruising: 1-0. 'Fabian hield z’n lichaam er goed tussen en schoot hem geweldig binnen bij de tweede paal," beschreef Wietsma trots.

    Weer afgekeurd
    Daarna golfde het spel op en neer. Siveo ’60 ging opportunistischer spelen, pompte ballen de zestien meter in en probeerde via standaardsituaties gevaar te stichten. KDO kreeg juist ruimte om te counteren en leek zelfs op 2-0 te komen, maar opnieuw werd een treffer afgekeurd wegens vermeend buitenspel. “In onze ogen stond er niemand hinderlijk voor de keeper,” aldus de trainer. “Dat was balen, want dan was de wedstrijd klaar.”

    De slotfase werd nog even billenknijpen, maar KDO hield stand en trok de overwinning over de streep. De ontlading na afloop was groot. “We hebben hard gewerkt en niets weggegeven. Dit zijn belangrijke punten,” aldus Wietsma.

    Bas van Ede geblesseerd
    Niet alles was echter reden tot juichen. Invaller Bas van Ede, net in het veld gekomen voor Vermeulen, moest al na één minuut weer naar de kant met een hamstringblessure. “Ontzettend zuur,” zei de coach. “Bas is er voorlopig waarschijnlijk weer even uit.” Gelukkig kon Job zijn plek nog opvullen en hielp hij mee het resultaat veilig te stellen.

    Met de overwinning stijgt KDO naar een iets comfortabelere plek op de ranglijst, maar veel ruimte voor verslapping is er niet. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Zevenhoven, dat dit weekend met 3-1 verloor van TAVV. “Zevenhoven is altijd tricky,” waarschuwde Wietsma. “Een echte bananenschil. Maar als we dit spel vasthouden, maken we een goede kans.”

    Dit verslag is geschreven door Marco Koeleman van Rick FM.
Evenementen
Weer
  • 12,8°
    Zwaar bewolkt en regen
    Regenachtig, daarna wat zon!
Buienradar.nl